Blackhat SEO Nedir ?

Blackhat SEO Nedir?

Arama motorları tarafından yasak olan veya benimsenmeyen çeşitli teknikler kullanarak arama motorlarındaki pozisyonun yukarılara doğru taşınması işlemine denir. Bu konunun ayrıntısına girip hırsıza yol göstermek istemem. Arama motorlarının istemediği noktaları okursanız aslında neler yapılmaması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Konu dinamit ile balık avlamaya benziyor. Dinamitle balık avlama, balık yakalarken  kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Kısaca şöyle bir yöntem dinamiti yerleştiriyorsunuz, suyun içerisindeki tüm canlılar ölüp yukarıya çıkıyor. Sizde zafer sevinciyle tuttuğunuz balıklara seviniyorsunuz. Bir seferde 3-5 balık tutmak yerinde 100-200 balık tutmuş oluyorsunuz. Fakat öldürdüğünüz canlılar ve balık yumurtaları yüzünden yavaş yavaş balık avladığınız yerde balık tükenmeye başlıyor. Sizde ekmek kapınızdan oluyorsunuz.

Blackhat SEO’da aynen bu örnekte gibidir. Blackhat SEO denilen teknikleri uyguladığınız takdirde başlarda arama motorlarında üst sıralarda çıkmaya başlarsınız. Daha sonra er veya geç yaptıklarınız fark edilir ve siteniz bu arama motorlarından sonsuza dek uzaklaştırılır. Yavaş yavaş ve yasal yöntemlerle sıranızın yükselmesini beklemektense bu yollara başvurduğunuz için emek verdiğiniz sitenizin ziyaretçilerinden olabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz yöntemleri denememenizi tavsiye ediyorum.