Google’da Yükselme İpuçları

Google ‘ da Nasıl Yükselirim ?

Bir sitenin Google ‘ da yükselmesi demek ziyaretçisinin artması ve buna bağlı olarak ta büyük bir gelişme göstermesi demektir.Bu nedenle çoğu site sahibi sitesini Google ‘ da yükseltmek ister.Peki Google ‘ da yükselmenin püf noktaları ya da farklı bir deyişle çareleri nelerdir ? Bu makalemizde bunun cevabını vericez.İlk olarak şöyle düşünelim “Google hangi siteleri yukarıya taşır ?” .Şimdi bu soruya cevap arayalım.

Güzel hit yani ziyaretçi alan siteleri.
Özgün ve uzun yazılar paylaşılan siteleri.
SEO Uyumlu Siteleri
Evet şimdi bu yukarıdaki 3 maddeyi nasıl yerine getirip sıralamaya girebileceğimize bir bakalım.

Nasıl Hit Alabilirim ?
Hit almak genel olarak sitenizin reklamına ve paylaşımına bağlıdır.Bunun yanında site içeriği , düzeni ve özeni de büyük rol oynamaktadır.Şimdi hit yani ziyaretçi alma yollarına bir göz atalım.

1.Sitenin Sosyal Medyada Paylaşımı
Sosyal medya , bir çok alanda sizlere yardımcı oluyor.Arkadaşlarınızla görüşebilmeniz ve paylaşım yapmanız gibi birçok alanda.Sosyal medyayı sitenizi geliştirmek , ziyaretçi almak içinde kullanabileceğinizi hiç düşündünüz mü ? Sosyal medyada sitenizi ücretsiz olarak paylaşıp , duyurarak birçok kullanıcıya yayabilirsiniz.Özellikle ilgi çekici başlıklı yazılarınızı paylaştığınızda sosyal medyadan birçok ziyaretçi ve takipçi alabilirsiniz.

2.Sitenin Diğer Sitelerde Paylaşımı
Sitenizi içeriğiniz ile bağlantılı forum sitelerinde konu açarak duyurabilir ayrıca imzanıza ekleyerek yine ziyaretçi alabilirsiniz.Ayrıca blog ve diğer sitelerde yoruma sitenizi ekleyerek yine ziyaretçi alabilirsiniz.
3.Reklam Ve Tanıtım Yazısı Verme
Sitenizin reklamını yapmanız çok önemli sitenizin içeri ile bağlantılı iyi hit alan başka bir siteye reklamınızı vererek ziyaretçi çekebilirsiniz.Ziyaretçi sitenize gelmese bile en azından sitenizin adını duymuş olur.Aynı şeyi tanıtım yazısı vererek yapabilirsiniz sitenize güzel bir tanıtım yazısı yazıp ve ya yazdırıp bunu güzel hit alan sitelerde paylaşırsanız siteniz ziyaretçi alır.

4.Sitenizin İçeriği
Sitenizin hit almasının en temel yollarından biri sitenizin içeriğidir.Sitenizin içeriği ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilecek bir şekilde olmalı ve kesinlikle özgün olmalıdır.Şunu ısrarla dile getiriyoruz.Özgün olamayan , alıntılayan sitelerin gelişmesi mümkün değildir.Bu siteler ne hit alabilir nede Google ‘ da üst sıralara çıkabilir.Bu nedenlerden dolayı gelişmek istiyorsanız site içeriğiniz kesinlikle özgün ve ilgi çekici olmalı.Bunun dışında sitenize düzenli olarak yazı girmelisiniz.Unutmayınız site ilgi ve özen ister ilgi ve özen ile siteye bakarsanız site size meyvesini verir.Gelişmenin sırrı budur.Bu sır sizi Google ‘ de de üst sıraya çıkarır.

SEO Nedir ?

“SEO” , “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelmektedir.Webmaster ile alakanız varsa yada en azından bir Webmaster forumuna az bir göz attıysanız SEO uyumlu tabirini illaki duymuşsunuzdur.Şuan siteler için olan çoğu şeyin SEO uyumlu olmasına dikkat ediliyor.Örneğin , SEO uyumlu makaleler , Seo Uyumlu Temalar.Yani Arama Motoru Optimizasyonuna uygun tema ve makaleler.Bu da demek oluyor ki arama motorlarında üst sıralara çıkması olağan tema , makale neyse.

Siteniz SEO Uyumlu Olmalı !
Yukarıda SEO ‘ nun ne olduğuna genel olarak değindik.Siteniz SEO uyumlu yani Arama Motorlarına uyumlu olmalı ki en büyük arama motoru olan Google ‘ de üst sıralara çıkabilesiniz.

Özgün Ve Uzun Yazın…
Google ve diğer tüm arama motorları özgün ve uzun yazıları indexler ve sıralamasında yukarılara taşır bu nedenle özgün ve uzun yazılar yazmaya dikkat etmelisiniz.
Özet !
Bütün yazdıklarımızı toplamak ve özetlemek gerekirse site gelişmek için ilgi ve bakım ister.Gelişmek için bu bakımı vermelisiniz.Düzenli , ilgi çekici , uzun ve özgün yazılar yazarak ziyaretçi ve hit çekmelisiniz.Buradaki uzun yazıdan kasıt asla yazıyı uzatarak gereksiz kelimeler eklemek değildir.Böyle yapıldığı takdirde sıralamada yukarı çıkamaz , aksine aşağı düşersiniz.Bunun dışında sosyal paylaşım sitelerinde sitenizi ve içeriklerinizi paylaşarak kolay ve hızlı şekilde ziyaretçi çekebilir ziyaretçiler ile beraber de Google ‘ da üst sıralara çıkabilirsiniz.Farklı sitelere reklam yada tanıtım yazısı vererek hem backlink sağlayıp hemde ziyaretçi çekebilirsiniz.Sitenizi içeriğiniz ile bağlantılı forum ve blog sitelerinde paylaşıp yine ziyaretçi çekebilir bu sayede gelişebilirsiniz.Unutmayın site bir ağaç gibidir suyunu , bakımını eksik etmezseniz size en güzel şekilde meyveyi verir.Fakat eğer bakım yapmaz suyunu eksik ederseniz size kar değil zarar sağlar.