Şehit Zehran Alluş’un merak edilen vasiyeti

İslam Ordusu’nun önde gelen isimlerinden Ordu sözcüsü Yüzbaşı İslam Alluş, şehit edilen ordu komutanı Zehran Alluş’un şehadetinden önce vasiyetini dile getirdiği bir video kaydı paylaştı.
İslam Alluş,  bu videonun Zehran Alluş’un şehadetinden sadece birkaç gün önce çekildiğini belirtti.
Paylaşılan videoda şehit komutan Zehran Alluş muhaliflere seslenerek “Bizim İslam için, Suriye için çalışmamız gerekiyor, sadece İslam Ordusu için, Duma için yada Guta için çalışmak olmaz. Biz savaşta “İslam Ordusu“, davette “İslam Davetiyiz” Ordunun adı Zehran Ordusu değil, Duma Ordusu da değil, Guta Ordusu da değil, bu ordu bütün Müslümanların Ordusu” diyor.
Şehit komutan konuşmasına şöyle devam ediyor “İslam’ı yayın. Size bir vasiyetim var. Biz dünya için savaşmıyoruz, dinimiz için savaşıyoruz çünkü bu bizim şerii görevimizdir.
Zehran Alluş son olarak “Ben buradan içim rahat bir şekilde çıkacağım çünkü ardımda İslam’ı savunan yiğitlerin olduğunu biliyorum.
İslam Ordusu sözcüsü İslam Alluş’un paylaştığı bir diğer videoda ise şehit komutan Zehran Alluş’un, Ebu Humam lakaplı yeni komutan İsam Buveydani hakkındaki sözleri yer alıyor
Videoda şehit Zehran Alluş’un hayrete düşüren şu ifadeleri yer alıyor “Ebu Humam yeni komutandır, bu komutan benden dini olarak, ahlaki olarak ve askeri olarak daha iyidir.
Suriye Haber Ajansı