SEO Gizli yöntemleri

SEO yöntemi olarak rakibe link verin deselerdi kimse bunu yapmazdı. Ama geçen sene bir fısıltı yayıldı birden linklemeler de arttı. Ama bu sefer işler sandığınızdan daha zorlaştı. Hangi siteye link verelim? Link verelim de gidip rakibe vermeyelim mantığı güdenler wikipedia,gazete gibi sitelere link vermeye başladılar. Bu sefer hiç hesapta olmayan siteler birden 1. sayfada rakibiniz olmaya başladı.

Link verdikçe yükselinir Google sever fısıltısı bu sefer de başa bela oldu. O nedenle ver yüksel dönemi bu sene işe yarayacak ama dikkatli olmakta gerekiyor. Aslında SEO kelimesinde yazdığı yazılarda kaynak link veren bir sitenin diğerlerine göre çok daha kolay sıralama aldığını gördük.

Özellikle yabancı kaynaklara verilen linkleti tercih etmek şu an en doğru yöntem  Yabancı siteler size backlink vermiyor çünkü global bir diliniz yok. Fakat ingilizce global ve anlaşılabilir bir dil olarak kabul görmüş.

Peki Google ingilizce siteleri kaynak olarak görür mü?

Bu sorunun cevabını Türkçe aramalarda sıkça gördüm. Türkçe aramanızın ingilizce karşılığını ya da cevabını veren ingilizce siteler artık Google.com.tr de sıralama almaya başlamış. Son 2 aydır bunu gözlemledim. 2014 yılında artık arama sonucu bulamıyorsanız yabancı siteler SERP de size cevap verecek.