Site Analiz ve SEO Analiz

Site Analiz ve SEO Analiz, Web sitelerinde etkili SEO çalışmaları yapmak için site analizine ve SEO analizine ihtiyacınız vardır. Site analiz nedir derseniz sitelerinizin arama motorlarındaki durumlarını öğrenebileceğiniz ve sitenizde bulunan hataların öne çıkmasını sağlayabileceğiniz bir çalışma bütünüdür.

Site Analiz

Peki bu durumda SEO analiz nedir? SEO analiz ise; SEO çalışmaları konusundaki web sitenize bulunan eksikleri, hangi noktalarda gelişmeler yapılması gerektiğini ve daha pek çok veriyi sunan çalışmalardır.

Online dünyada, takip ve analiz için web sitesine yerleşecek birkaç satır kod ile siteler için birçok analiz yapmak mümkün.

SEO Analizi; Site Değerleri için Genel SEO Analizi, Meta Değerlendirmesi, Site içi SEO Analizi, Görsel SEO Analizi, Yazılımsal ve Teknik SEO Analizi, Ziyaretçi Bazlı SEO Analizi, Site Dışı / Backlink SEO Analizi, Domain SEO Analizi, Sunucu ve Güvenlik açısından SEO Analizi, Site Hızı açısından SEO , Arama Motorları Cezaları açısından SEO analizi gibi temel başlıklarda değerlendirilir.

SEO Analizi yaparken, SEO Çalışmalarını etkileyecek olan yukarıda öne çıkan, başlıklar halinde belirtilen ana konuların analizinin yapılması ve bu doğrultuda SEO Çalışmalarına ait stratejinin oluşturulması gerekmektedir.

SEO Analiz

Site Optimizasyonu Nedir ?

Site optimizasyonu; arama motorlarında üst sıralarda çıkmak, internet tarayıcılarda görünüm bozukluklarına sebep olan alanları tespit etmek ve çözümlemek, sitenin daha hızlı ve daha performanslı nasıl çalışabileceğini tespit etmek, hatalı kod yakalama ve ayıklama hizmetlerinin bütünüdür.

Site optimizasyon’nun yararları nelerdir?

En önemli yararı web sitenizin arama motorlarında üstlerde çıkmasında etken olan site kaynak kod optimizasyonunu sağlayarak, sitenizin üst sıralarda çıkmasında yardımcı olur. Bunun yanı sıra kullanıcılarınızın web sitenizi görüntüleme de yaşamış olduğu gerek görsel sorunları gidermenizi sağlayacak gerekse de internet tarayıcılarla uyumunu sağlayacaktır. Optimizasyon sayesinde sitenizin performansında yaşanacak artışla beraber sitenizin daha hızlı açılması ve site içerisinde gezintinin daha verimli ve hızlı olması sağlanacaktır.