Sosyal Medya Çalışması

Sosyal medya artık her yerde ! Telefonlara android ile birlikte internetin girmesiyle insanlar sosyal medyada çok daha fazla aktif oldular ve olmaya devam ediyolar. Sosyal medya öyle bir hale geldi ki artık normal hayatın bir parçası gibi oldu. Bu kadar önemini arttıran bir yapıdan Seo’nun etkilenmemesi olmazdı tabiki. Çünkü Seo insanlara ulaşmak demektir. Peki sosyal medyanın Seo çalışmasına ne gibi faydası olabilir diye aklınızda bir soru oluşmuş olabilir. Bu sorunun cevabını aşağıda detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Sosyal medyayı milyonlarca insan oldukça aktif kullanmaktadır. Google için popülerlik, insanların sürekli hakkında konuştuğu bir site olabilmek çok önemlidir. Öyle siteler var ki hiç bir Seo çalışması yapılmadığı halde sadece sosyal medyada çok aktif kullanıldığı için arama sonuçlarında anahtar kelimelerinde çıkmaktadır. Tabiki istenilen anahtar kelimelerde çıkabilmek için site içi Seo çalışması yapılması gerekmektedir. Google’ın siteleri sosyal medya açısından değerlendirirken düşüncesi bu site ne kadar popülerdir. Eğer bir site hakkında ne kadar konuşuluyorsa o site önemlidir ve popülerdir. İnsanların sürekli ulaşmak istediği site ise değerlidir. Değerli olan siteyide normal olarak arama sonuçlarında ilk sıralarda göstermektedir. Sosyal medyada çok konuşulan çok kullanılan nasıl olunur ? Bu sorunun cevabı da aşağıda detaylı açıklıyoruz.

Sosyal Medyada Kitlelere Nasıl Ulaşılır ?

Sosyal medyada kitlelere ulaştınız mı işin çok büyük bir bölümünü hallettiniz demektir. Önemli olan bu kitlelere nasıl ulaşacak olmanızdır. Kitlelere ulaşmanıza, sayfa ya da profil beğeninizi, takipçinizi arttırmaya yardımcı olacak çalışmalar aşağıdadır.

tickSitenizin ve firmanızın tüm bilgilerini (telefon, adres vs.) sosyal medya hesabınıza eksiksiz olarak girmelisiniz.

tickSosyal medya hesabınızda kullanıcıların ilgisini çekecek paylaşımlar yapmalısınız.

tickSosyal medyada kullanıcının ilgisini çekmek için yaptığınız paylaşımları sitenizde de yapmalısınız. Sektörünüzle alakalı merak edilenleri, bilinmeyenleri paylaşabilirsiniz. Hem sosyal medya hesaplarınızda hem sitenizde paylaştığınız içeriklerin başlıklarını ilgi çekici ve benzersiz olarak yapmalısınız. İçeriklerinizde bol resim ve video kullanmaya çalışmalısınız.

tickPaylaştığınız içeriklere yapılan yorumlarda sorulan sorular ya da size ithafen yazılan yorumlar olursa onlara cevap vermelisiniz.

tickSosyal medya hesaplarınızın linkini ve sitenizi büyük mecralarda muhakkak paylaşmalısınız.

tickBüyük sosyal medya hesaplarında ufak ufak sayfanızın reklamlarınızı yapabilirsiniz.

tickİnsanlar sürekli olarak yeni birşeyler görmek ister. Bu nedenle yaptığınız paylaşımlar birbirinin kopyası olmamalı, daha önce yaptığınız paylaşımları tekrar yapmamalısınız.

tickSosyal medya hesaplarınızı sitenize bağlı olmalıdır. Sitenize eklediğiniz her içeriği sosyal medyada paylaşmalısınız.

Genel olarak yukarıdaki çalışmaları yaptığınızda sosyal medya hesaplarınızın kitlesini arttırabilirsiniz. Sosyal medya kitleniz arttıkça, siteniz aktif olarak sosyal medyada kullanıldıkça, sitenize sosyal medyadan girişler arttıkça siteniz daha değerli hale gelecek ve arama sonuçlarında sıralamanız olumlu etkilenecek, siteniz yükselmeye başlayacaktır.